Żyjemy w ciągłej zmianie. Dziś to zdanie nie wywołuje już chyba żadnych większych emocji. To fakt, na który musimy znaleźć w naszych biznesach jakiś sposób. Widzimy, jak wiele organizacji szuka sposobów na zwinne metody pracy (agile), zaangażowanie pracowników w projekty, wypracowywanie innowacyjnych rozwiązań, które odpowiadają na jeszcze nieodkryte lub zupełnie nowe potrzeby. Wykorzystując design thinking pracujemy z naszymi klientami tak, aby pozostając w zgodzie ze swoją kulturą organizacyjną mogli realizować cele biznesowe, odpowiadając jednocześnie na realne potrzeby klientów. Dzisiejszy wpis dotyczy właśnie takiej współpracy z firmą Early Stage.
Podcast, projekty design thinking on-line, nowe sposoby na lepsze zarządzanie projektami, dużo prototypowania i testowania - to nasz 2021. Zapraszamy do podsumowania tego co się działo u nas!
Jak wykorzystać design thinking do budowania, wspierania oraz rozwijania zespołów? Poznaj 4 praktyczne pomysły i zacznij działać już dzisiaj.
Lekki i praktyczny podcast o design thinking, projektowaniu usług, odkrywaniu potrzeb użytkowników i przyjemności w pracy. Odkryj kogo gościła u siebie Sara Kapela!
Usłyszałam dziś w radiu, że przechodzimy do Ery Projektów. To sformułowanie wydało mi się nieadekwatne, przecież zawsze były projekty i zawsze była potrzeba na lepsze sposoby zarządzania projektami. Ale po zastanowieniu, stwierdziłam, że rzeczywiście coś jest inaczej. Zmieniła się natura projektów, zmieniły się cele projektów i zmieniło się zagęszczenie projektów. Projekty nie są już czymś wyjątkowym, szczególnym. Stają się sednem pracy. To wpływa na kulturę pracy, kulturę organizacji. Wymusza coś, co roboczo nazwałam Kulturą Projektów.
Marzeniem każdej firmy jest posiadanie „dream teamu”. Jak już uda się zatrudnić najlepszych ludzi, to przed nami niekończące się się pasmo sukcesów. Jednak, zatrudnienie dream teamu jest trudnym zadaniem z wielu powodów - nie każdą firmę stać, nie zawsze ci najlepsi są dostępni, a tak w ogóle to jest to niemożliwe, żeby wszędzie były same gwiazdy - czysta utopia.
Od ponad 10 lat zajmujemy się wdrażaniem design thinking w różnych firmach, od mikro do dużych korporacji. Dlatego bardzo nas cieszy rosnące zainteresowanie tą metodą pracowników różnych jednostek samorządu terytorialnego. Nie tylko jako metoda do wypracowywania pojedynczych rozwiązań, ale sposób na to by usprawniać działanie na co dzień. Jak podejść do tematu wdrażania design thinking krok po kroku? Nie tylko w instytucjach publicznych…
#designThinking + #strategiaKomunikacjiMarki = lubimy to! Dzisiaj proponujemy Wam kolejne nasze case-study. Tym razem możecie przeczytać o projekcie Nowy Ład, który realizowaliśmy dla kliniki stomatologicznej z Wrocławia FORMO. Dużym wyzwaniem było wypracowanie wyróżniającej komunikacji na tak konkurencyjnym rynku. Dużą inspiracją były wartości i zainteresowania właścicielki. W rezultacie powstała nie tylko nowa nazwa, ale kompleksowa komunikacja.
Kiedy miałam już za sobą pierwsze większe i mniejsze doświadczenia w pracy metodą design thinking i zobaczyłam, że jest to sposób, który rzeczywiście pomaga mi w skupieniu się na użytkowniku, a co więcej sprawia, że praca zespołowa jest efektywniejsza i jednocześnie przyjemna, to w mojej głowie pojawiło się pytanie: "Co dalej?".
O design thinking często mówimy jako o metodzie uniwersalnej. Sprawdza się do wyzwań z różnych branż, od mikro firm do dużych korporacji. Jeden z najbardziej znanych przykładów wykorzystania design thinking - projekt Embrace - to z kolei projekt społeczny. Dzisiaj chcemy Wam podpowiedzieć jak wykorzystać design thinking na co dzień. Nie tylko w pracy, ale w czasie wolnym, w relacjach z najbliższymi czy jako sposób na nudę... !
Pobierz narzędzia, które możesz wykorzystać w codziennej pracy. Zainspiruj się i odkryj nowe sposoby działania!
ZOBACZ WIĘCEJOdkryj nowe potrzeby użytkowników dzięki raportom z badań design thinking. Duża dawka wiedzy i inspiracji.
ZOBACZ WIĘCEJ